مجتبی زارعی

استاد نورولوژی و نوروساینس - ريیس مرکز

: تلفن

: فکس

: پست الکترونیکی
mzarei(AT)me.com

www.mojtabazarei.ir

https://www.researchgate.net/profile/Mojtaba_Zarei

https://ir.linkedin.com/pub/mojtaba-zarei/19/829/188​

زمینه های تحقیقاتی: 

- کاربردهای بالینی نقشه برداری مغز با استفاده از ام آر آی، مگنتوانسفالوگرافی و الکتروانسفالوگرافی

- مطالغه بر روی بیماری های پارکینسون، آلزهایمر، و ام اس با استفاده از روش های نقشه برداری

- تصویربرداری عملکردی و ساختاری از مغز

- نورولوژی رفتاری و شناختی 

من متولد شیراز هستم ولی در تهران بزرگ شدم. در سال ۱۳۶۲ وارد دانشگاه علوم پزشکی شیراز شدم. سابقه فعالیت های بنده در علوم اعصاب به دوران دانشجویی بنده باز میگردد. احتمالا اولین کتاب علوم اعصاب توسط بنده و دوست عزیزم جناب آقای دکتر اسماعیل فخاریان (رئیس فعلی دانشکده پزشکی کاشان) در سال ۱۳۶۷ منشر شد. همچنین احتمالا اولین متن نوشته شده در نقشه برداری مغز در کشور، رساله دکترای پزشکی بنده بود که در سال ۱۳۶۹ منتشر شد.

در سال ۱۳۷۰، پس از پایان دوره پزشکی عمومی، به کالج کینگز دانشگاه لندن رفتم و ۴ سال دوره دکترای تحقیقاتی در علوم اعصاب PhD را گذراندم. پس از آن ۴ سال در بیمارستان های لندن، ردینگ، و کمبریج آموزش تخصص بیماری های را گذراندم. پس از گذراندن امتحان کالج سلطنتی پزشکان انگلستان (معادل بورد داخلی)، وارد دوره ۴ ساله فوق تخصصی نورولوژی در بیمارستان های منطقه بیرمنگهام شدم.

دوره های فلوشیپ بیماری های حرکتی و شناختی (پارکینسون و آلزهایمر) را در دانشگاه کمبریج و دانشگاه نورث وسترن شیکاگو، دوره فلوشیپ نقشه برداری مغز و تصویربرداری عملکردی را در دانشگاه آکسفورد، و دوره فلوشیپ نوروفیزیولوژی بالینی را در بیمارستان ملی مغز و اعصاب دانشگاه لندن گذراندم. در طی سالیان من عضو هیات علمی دانشگاه های لندن، بیرمنگهام، آکسفورد و ناتیگهام بوده و کلیه مدارج علمی مربوطه را طی کردم. 

من در حال حاضر استاد تمام مغز و اعصاب و رئیس مرکز ملی نقشه برداری مغز هستم. همچنین بعنوان مشاور در معاونت تحقیقات و فنآوری وزارت بهداشت نیز خدمت می کنم و مسئول اجرای برنامه پزشک محقق می باشم.

اولین کتاب فارسی با عنوان علوم اعصاب در ایران - ۱۳۶۷

 

اولین کارگاه آنالیز تصاویر ام آر آی در بیمارستان امام خمینی همراه گروهی از همکاران از دانشگاه آکسفورد - ۱۳۸۴

همراه با دانشجویان دکترا و پسادکترا در مرکز تصویر برداری عملکردی دانشگاه آکسفورد - ۱۳۸۵

 

همراه با محققین ایرانی در زمینه تصویربرداری که در کنگره سالانه سازمان نقشه برداری مغز انسان در سانفرانسیسکو شرکت کرده بودند. 

تا

جلسه هیات موسس مرکز تحقیقات نقشه برداری مغز دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ۱۳۹۲